Beslem Gıda olarak;

Tüketicilerimizi, çalışanlarımızı ve toplum sağlığını korumak öncelikli ilkemizdir.

Evrensel boyutta yaşanmakta olan korona virüs (COVID-19)’un yaratmış olduğu bu zorlu günlerin üstesinden birlikte gelmek için işletmelerin önlemlerini en üst düzeyde almaları gerekliliğinin bilincindeyiz.

Tesisimiz uluslararası standartlar ile akredite olmuş kuruluşlar tarafından belirli periyodlarda denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Bu denetlemelerle sertifikalarımızın sürekliliği sağlanmaktadır.

Tesisimizin sahip olduğu belgeler; Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi entegreli ISO 9001:2015 (Kalite Yönetim Sistemi) ve Helal Uygunluk Sertifikası’ dır.

Covid-19 ile mücadele için almış olduğumuz tedbirler aşağıda yer almaktadır.

TEMEL TEDBİRLERİMİZ

Covid-19 ile mücadele için Kriz Kurulu oluşturulmuş, kurul üyelerine gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Kriz kurulumuz her sabah toplanarak durum değerlendirmesi yapmakta, alınan önlem ve kontrollerin etkinliğini değerlendirmektedir.

Acil durumlarda ulaşılabilir olmaları için tüm çalışanların iletişim bilgileri güncellenmiştir.

Tüm çalışanlarımızı bilinçlendirici virüsten korunma ve yayılımı önleme yöntemleri teknik personelimiz tarafından aktarılmış ve sürekliliği sağlanmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen önlemler kitapçık şeklinde tüm personelimize dağıtılmıştır.

Genel kullanım alanlarına; T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Covid-19 korunma yolları ile ilgili bilgilendirme afişleri yer almaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere konu ile ilgili ulusal ve uluslararası tüm otoriteler kesintisiz olarak takip edilmekte ve gerekli tüm güncellemeler gerçekleştirilmektedir.

Tüm personelimizin işe giriş ve mola sonrası işe balamadan önce ateş ölçümü yapılmaktadır. Bu ölçümler ve kontroller kayıt altına alınarak saklanmaktadır. Ateş derecesi 37,5 C üzeri olan personelimiz işe devam etmemekte işyeri hekimimizin yönlendirmesi doğrultusunda hareket edilmektedir.

İşe devam esnasında personellerimiz gıda mühendislerimiz tarafından sağlık yönünden ekstra gözlemlenerek yaşanacak bir hastalık durumunun erken teşhis edilmesi amacıyla kontroller sağlanmaktadır.

Fabrikamıza zorunlu haller dışında ziyaretçi kabulü yapılmamaktadır, gerekli durumlarda ateş ölçümü yapılmakta, kişisel koruyucu donanımlar kullanarak hijyen noktalarına ulaşımları ve sosyal mesafe kurallarına uygun hareket etmeleri sağlanmaktadır. Misafirlerimizin girişleri kayıt altına alınarak izlenebilirlik sağlanmaktadır.

Kişisel kargoların tesislere gelmesi engellenmiştir. Diğer kargolar için bekletilme sonrası kabuller yapılmaktadır.

Eldiven, maske gibi kişisel koruyucu ekipman atıklarımız ilgili yasal kurallara göre ayrıştırılmaktadır.

TESİS İÇİ TEDBİRLERİMİZ

Tüm ortak alanlara el dezenfektanları yerleştirilmiş, mevcut yerlerde ünite sayıları arttırılmış ve çalışanlarımıza bilgilendirme eğitimleri yinelenmiştir.

El yıkama konusunda idari ofis çalışanlarına etkin el yıkama anlatılmıştır.(Ürünler ve üretim ile teması olmayan personel)

Ofis kapıları, merdiven tutma yerleri, sık kullanılan tüm kapı kolları ve ortak kullanım alanlarında uygulanan dezenfeksiyon sıklığı arttırılmıştır.

Tesis içerisinde bir araya gelinerek yapılan toplantılar için alternatif digital toplantı sistemleri kullanılmaya başlanmıştır.

Toplantı odalarının kullanımının zorunlu olduğu durumlar için sosyal mesafeyi koruyacak şekilde oturma düzenleri oluşturulmuştur. ( en az 1,5 m)

Toplantı odaları masa ve sandalyelerin temas edilen yüzeyi her kullanımdan sonra silinerek dezenfekte edilmektedir.

ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN TEDBİRLERİMİZ

Kronik hastalığı olan, bağışıklık sistemi düşük ve bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan çalışanların sağlık durumları değerlendirilerek evde istirahat etmeleri planlanmıştır.

Servislerimiz tekrar düzenlenerek sosyal mesafe kurallarına uyulmakta ve servis dezenfeksiyon işlemleri personelin servise biniş ve iniş saatlerine göre gerçekleştirilmektedir.

Servislerde her çalışanın sürekli aynı koltuğa oturması sağlanmış ve servislerde tanımlı olan kişiler dışında farklı kişilerin bulunması, farklı araçların kullanılması engellenmiştir. Günlük olarak servislerde birlikte bulunan personelimizin isimler ilgili yöneticiler tarafından kayıt altına alınmaktadır. Servislerde oturma düzeni bir boş bir dolu koltuk olacak şekilde yapılmaktadır.

Servislerde seyahat süresinde kullanılmak üzere temin edilmiş maskelerin takılması zorunludur.

Soyunma odalarında sosyal mesafeyi koruma adına personel 4 grup halinde dönüşümlü olarak kıyafet değişimi yapmakta ve her grup kullanım sonrası odanın havalandırılması sağlanmaktadır.

Yemek ve çay molalarımızda sosyal mesafeyi korumak adına yine personellerimiz 4 gruba ayrılmış, daha küçük gruplar halinde istirahat etmeleri sağlanmıştır.

Yemekhanede yemek dağıtımından sorumlu personele yemek dağıtımı esnasında ek kişisel koruyucu donanım giymesi sağlanmıştır.

Yemekhane masaları her kullanım sonrası uygun kimyasallarla silinerek dezenfekte edilmektedir.

Yemekhane bulaşık makinesinde sıcaklık değeri yıkama sıcaklıkları 70 C nin üzerinde olacak şekilde ayarlanmıştır.

Üretim alanlarında mümkün olan tüm hatlarda personellerin çalışma düzeni sosyal mesafeyi sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Çalışanlarımız çalışma ortamına göre maske, eldiven gibi kişisel koruyucu donanımlarla çalışmaktadır.

Tesisimizde hastalığın bulaşma riskini elemine etmek amaçlı klima kullanımı durdurulmuştur.

GIDA GÜVENLİĞİNİ ETKİLEYEN AŞAMALARDA ALINAN TEDBİRLERİMİZ

Gıda güvenliğini doğrudan etkileyen ekipman ve alt yapı bakımları öncesi ve sonrası tüm alınan gıda mühendislerimiz tarafından kontrol altında tutulmaktadır.

Tüm tedarikçilerimize Covid -19 önlem uygulamalarımız konusunda gerekli sözlü ve yazılı bilgilendirmeler yapılmış ve tedarikçilerimizin aldığı önlemler gözden geçirilmiştir.

Teslimat için gelen tüm tedarikçi firma araç şoförlerinin fabrika giriş alanlarında güvenlik noktasında ateş ölçümleri yapılarak kontrol edilmektedir. Tüm firma çalışanları girdi kabul alanlarımızda aldığımız önlemlere uymak zorundadır, maskesiz teslimatlar kabul edilmemektedir.

Sevkiyat araçlarımızın sayısı sevkiyat personelimize göre düzenlenerek sürekli aynı personel kullanımı sağlanmakta bu şekilde kişisel hijyen ve Covid -19 bulaşma riskinin önlenmesi adına ek tedbir alınmış olmaktadır.

Tüm araçlarımız gıda güvenliği gerekliliği olarak her yükleme öncesinde dezenfekte edilmektedir. Covid 19 ilave önemi olarak şoför alanları da dezenfekte edilmektedir.

Müşterilerimize ürün teslimatı yapan çalışanlarımızın sevkiyat araçlarına el dezenfektanları yerleştirilmiştir ve araçlarda gün içerisinde uygun sıklıkta değiştirilebilecekleri sayıda maske ve eldiven bulundurulmaktadır.

Teslimatlarınız esnasında ilave talepleriniz var ise lütfen firmamız yetkilileri ile iletişime geçiniz.

Uygulamalarımızı gelişen durumları değerlendirerek güncellemeye devam edeceğimizi bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR