Blog Başlık

 • Kasım 20, 2022

  Türk mutfağının olmazsa olmazlarını listelersek yaprak sarma size göre kaçıncı sırada yer alır? İstisnalar olabilir ama bize göre açık ara ilk 5’de yeri var. Zeytinyağlı ya da etli… Özel günlerin özel sofraların yıldızlarından biridir yaprak sarma. Yaprak sarma dendiğinde akla öncelikle asma yaprağı gelir.

  sarma, yaprak, beslem
 • Ekim 03, 2022

  Hepimiz şahane bir çeşitlilik içinde yaşıyoruz ve bu çeşitliliğin lezzetini hissetmek herkes için mümkün olamıyor. Hadi siz ve biz, yani şanslı azınlık olarak dünyanın her bayramını, her festivalini, her lezzetini bu satırlara taşıyalım. Ve hazır sonbahar gelmişken konuya OctoberFest ile bir başlangıç yapalım.

  sosis, festival, beslem
 • Eylül 14, 2022

  Bir zamanlar henüz derin dondurucular evlerimizde yerlerini almamışken ve besin maddelerinin mevsiminde tüketilmesi normal bir şeyken, sonbahar aylarında evlerde hummalı bir hazırlık olurdu.

  konserve, beslem
 • Ağustos 18, 2022

  Beslem’i evlerinize, sofralarınıza hatta tabaklarınıza kadar sunduğumuz sağlıklı ve lezzetli ürünlerle giderek daha yakından tanıdınız. 50 yılı aşkın süredir Türkiye’nin en güvenilir catering markası Sardunya’nın tedarikçisi olarak faaliyette olan Beslem, şef tarifleriyle işlenmiş, dondurulmuş ve kısacık bir sürede yemeye hazır ürünleriyle damaklarınızı doyuruyor.

  beslem, mutfak
 • Temmuz 28, 2022

  Arama motorlarında bir gezinti yapıp barbekü partisi için ne gerekir sorusuna yanıt ararsanız, karşınıza düğün daveti hazırlığı gibi ayrıntılar çıkıyor. Günü iyi seçin, misafir listesi oluşturun, yemeklerinizin ve içeceklerinizin listesini yapın falan falan… Oysa bazen, akşama uğrasana dediğimiz birkaç arkadaşımızla bile hızlı bir barbekü ziyafeti çekmez miyiz?

  beslem, barbekü, parti, mangal